Přidala jsem rubriku články. V roce 2014 jsem zpracovala s kolektivem poradců článek o velkých špicech, ale tak nějak jsem se nerozhodla ho publikovat. S ohledem na situaci v chovu velkých špiců se k tématu vracím a článek nyní zveřejňuji. Jestli mi to čas dovolí, plánuji nyní napsat nový pohled na chov velkých špiců s odtupem 5 let. Jak se situace posouvá a vyvíjí dále. 

Všechna štěňátka z loňského vrhu našla své nové majtele. 

Dostala jsem fotky našeho odchovu: Elladan Zimní sen. Loni na krajské výstavě oceněný V1, Vítěz třídy mladých. Děkuji majitelce za prezentaci. Je to moc hezký pejsek. 

Dva krásní pejsci vlčího špice vyhlížejí své milující rodiny, GASKO a GONZO.

Jako posilu dalšího chovu velkých černých špiců jsem si dovezla společně s paní Jakubecz fenu velkého černého špice. Více fotek ve fotogalerii.

Dva sourozenci z vrhu F byli vyšetřeni s krásnými výsledky.

Folly Zimní sen, DKK A, DLK 0/0,  PL 0/0

Frost Zimní sen, DKK B, DLK 0/0,  PL 0/0

Do fotogalerie přidány fotky štěňat z G vrhu. 

Na nový rok se naší fence narodilo 8 štěňátek vlčích špiců. Otce jsem vybírala s ohledem na chov vlčích špiců u nás, rodokmen pejska je nepříbuzný na chov vlčích špiců v ČR. Jimmi vom Grossen Stein. Pes je standardní výšky, krásně zbarvený, šampion VDH. Nyní mají štěňátka již 14 dní a krásně rostou, největší z nich mají již skoro kilogram. Někteří z nich jsou stále volní a čekají na své nové majitele. Předpokládaný odběr v březnu. Štěňátka budou odčervena, očkována, a čipována, budou mít vystavený pet pas. 

Pro pejsky jsme vybrali jména: Gonzo, Garp. Griffin, Gasko, fenečky budou Gaya, Gertie, Ginny, Gwenda. 

 

Všechna štěňátka z mého prvního vrhu velkého černého špice našla nový domov. Věřím, že vyrostou v krásné jedince a někteří se v budoucnu zúčasní chovu. 

Naše odchovaná fenka Elbereth Zimní sen získala v Rakousku na své třetí výstavě V1, CACA, res. CACIB a splnila podmínky pro udělení titulu Austrian Junior- Champion. Majitelce paní Silvii Schwaiger gratuluji a přeji mnoho dalších výstavních i chovatelských úspěchů. 

Máme volného pejska a fenku velkého černého špice, zahraniční krytí, více v nabídce štěňat.
Na jaře plánujeme krytí naší fenky vlčího špice. Bude se opět o zahraniční krytí, oba rodiče vyšetřeni, oba rodiče úspěšní na výstavách. Více v plánovaných vrzích.

 

Byli jsme se podívat na světov výstavě v Lipsku. Samozřejmě jsme strávili den u kruhu vlčích a velkých špiců. Fotky byly přidány do fotogalerie. 

Máme nakryto. Štěňátka velkého černého špice očekáváme začátkem prosince. Více informací v plánovaných vrzích.

14.6.2017

Majitelé štěňat z posledního vrhu nám poslai fotky. Všichni krásně rostou. 

 

Novinky

Plánovaný vrh

Darsy Zimní se úspěšně prošla bonitací. Letos na podzim nebo příští rok na jaře plánujeme štěňátka velkých černých špiců. Nyní vybíráme krycího psa z černé linie v Německu. Štěňátka budou díky bílým předkům mé feny na český chov velkých černých nepříbuzná, vhdodná po další chov. Případné...
Celý článek

Fotky

Štěňátka mají 2 týdny, nové fotky vrhu "E" přidány do fotogalerie.
Celý článek

Narození štěňátek

V neděli 23.,10. se nám narodilo 5 štěňátek vlčích špiců, nové fotky přidány do rubriky plánovaný vrh. Volná je jedna fenka a dva pejsci. 
Celý článek

Darren a výstava

Darren na své první výstavě v Mladé Boleslavi získal svůj první CAJC A BOB. Dostal také moc hezký posudek od paní Maruškové: "Velmi pěkný, již dnes samčí pes, velmi pěkná hlava, výrazný pigment, kompletní chrup, nepatrně delší tělní rámec, rovné končetiny, vytváří se výborné osrstění."
Celý článek

Plánovaný vrh

Koncem října očekáváme narození štěňátek vlčích špiců. Bude to první vrh fenky Ballerina Canea Dandy a také první vrh pejska Cesar vom Hadermarkt. Více v rubrice plánované vrhy. 
Celý článek

Z posledního vrhu zůstala doma velká černá fena Darsy a v rodině zůstal velký bílý pes Darren. 

Máme nové fotky štěňátek. Mají nyní 4 týdny. K odběru budou od 20. prosince. Více fotek je ve fotogalerii štěňat.

15.11.2015

Štěňátka zdárně rostou, jména jsou vybraná. Hledám zájemce o další chov velkých špiců pro černou fenu DARSY a bílého pejska DARRENA. Více nových fotek štěňátek ve fotogalerii.

7.11.2015

Přidala jsem nové fotky do fotogalerie štěňátek. 

Novinky

30.10.2015 se Arwence narodilo 6 štěňat, v barvě vlkošedá, černá a bílá. 

 

 

VÝSTAVA KCHŠ

Na klubové výstavě v Mladé Boleslavi  získala Rina hodnocení V2, RCAC a moc hezký posudek.

Novinky

Plánovaný vrh

Plánujeme štěnátka velkých špiců. Matka Arwen je z experimentálního vrhu. Očekáváme štěňata v barvě světlé vlkošedé, bílé, případně strakaté.
Celý článek

Novinky

Plánovaný vrh

Plánujeme štěnátka velkých špiců. Matka Arwen je z experimentálního vrhu. Očekáváme štěňata v barvě světlé vlkošedé, bílé, případně strakaté.
Celý článek

Novinky

Plánovaný vrh

Plánujeme štěnátka velkých špiců. Matka Arwen je z experimentálního vrhu. Očekáváme štěňata v barvě světlé vlkošedé, bílé, případně strakaté.
Celý článek